Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKryesia e PS zyrtarizon sot emërimet e kryetarëve të degëve

Kryesia e PS zyrtarizon sot emërimet e kryetarëve të degëve

Partia Socialiste ka nisur mbledhjen e Kryesisë, ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama. Fokusi është tek përcaktimi i kryetarëve të PS në 61 bashki.

Në mbledhje do të ketë një raportim nga kryetari dhe drejtuesi i komisionit të posaçëm zgjedhor, Blendi Klosi dhe më pas do të shkohet tek vendimet finale.

Kësaj radhe PS nuk zhvilloi zgjedhje sipas parimit një anëtar një votë. Gjithë procesi ishte një farsë me kryetarë që në finale janë thjesht të emëruar. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME