Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËKsamili, Saranda, Vlora, në Top 10 e revistës italiane, “Grazia.it”

Ksamili, Saranda, Vlora, në Top 10 e revistës italiane, “Grazia.it”

Vera ka ardhur zyrtarisht dhe një pjesë e mirë i kanë rezervuar pushimet e tyre. Shqipëria është një vend i bekuar me plazhe dhe jo vetëm, prandaj edhe çdo vit nuk mungojnë turistë të huaj sidomos ato nga shteti fqinj Italia.

Revista italiane “Grazia.it” ka renditur 10 destinacionet më të mira për këtë verë për italianët, ku dominon vendi ynë me 3 plazhet më të njohura, e ndjekur nga Spanja.

10 destinacionet më të njohura të verës 2023 për italianët sipas revistës “Grazia”:

Ksamil, Shqipëri
Benidorm, Spanjë
Sarandë, Shqipëri
Vlorë, Shqipëri
Magaluf, Spanjë
Funchal, Portugali
Londer, Angli
Playa Blanca, Spanjë
Palma, Spanjë
Dubrovnik, Kroaci

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME