Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREKujt i nisi mesazhin Erion Veliaj, kur shkruan: “GATI PËR BOKS!”?

Kujt i nisi mesazhin Erion Veliaj, kur shkruan: “GATI PËR BOKS!”?

Kreu i bashkisë së Tiranës gjatë qëndrimit në Paris ka zhvilluar dhe një takim me kreun e bashkisë së Kievit, Vitali Klitchko.

Klitchko ka qenë kampione bote në boks dhe quhet legjendar.

Ndërkohë nga Parisi ku ndodhet në vizitë zyrtare, Erion Veliaj ka lëshuar një mesazh për Tiranën: “Gati për boks!”.

Formalisht ky togfjalësh është shkruar kur ka takuar Vitali Klitchkon, por realisht kujt ia nisi këtë mesazh? Klanëve brenda partisë së tij apo kundërshtarëve politikë opozitar?

GATI PËR BOKS!”.

Në Tiranë kryeministri Rama mësohet se ka lajmëruar një mbledhje të jashtëzakonshme ditën e martë (e hëna është festë e Pashkëve), ku porosia është e prerë që të mos mungojë asnjë deputet dhe asnjë ministër.

Dhe ku do të flasë direkt nga mbledhja për qytetarët shqiptarë.

Kjo është mbledhje e paparashikuar e ku thashethemet thonë se ka ardhur një zarf në protokollin e parlamentit nga SPAK.

Në parlament vjen kur flitet për ministra apo deputetë.

Çfarë ka zarfi brenda?! Vetëm Lindita Nikolla dhe Edi Rama e dijnë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME