Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËKush kryeson? Lista e plotë e nominimeve MTV EMA 2023

Kush kryeson? Lista e plotë e nominimeve MTV EMA 2023

Shpallen nominimet për MTV EMA 2023.

Këtë vit, Taylor Swift kryeson me shtatë nominime, duke përfshirë Artisten më të Mirë, Këngën më të Mirë dhe Videon më të Mirë. Ndërkohë, Olivia Rodrigo dhe SZA janë pas me nga gjashtë nominime secila — gjithashtu në tre kategoritë e para.

Ndërkohë, me shumë nominime janë Doja Cat, Nicki Minaj, Miley Cyrus dhe Måneskin. Ky vit shfaq gjithashtu talente me 26 të nominuar për herë të parë.

Eventi do të mbahet këtë vit në sallën e famshme franceze të ekspozitës Paris Nord Villepinte, duke shënuar kthimin e parë të shfaqjes në Paris që nga viti 1995. MTV EMA 2023 janë caktuar të zhvillohen të dielën, më 5 nëntor dhe do të transmetohen drejtpërdrejt në MTV në më shumë se 150 vende anembanë globit. Shikoni listën e plotë të të nominuarve më poshtë MTV EMA:

Best song
Doja Cat – “Paint The Town Red”
Jung Kook feat. Latto – “Seven”
Miley Cyrus – “Flowers”
Olivia Rodrigo – “vampire”
SZA – “Kill Bill”
Taylor Swift – “Anti-Hero”
Rema, Selena Gomez – “Calm Down”

Best Video
Cardi B feat. Megan Thee Stallion – “Bongos”
Doja Cat – “Paint The Town Red”
Little Simz – “Gorilla”
Miley Cyrus – “Flowers”
Olivia Rodrigo – “vampire”
SZA – “Kill Bill”
Taylor Swift – “Anti-Hero”

Best Artist
Doja Cat
Miley Cyrus
Nicki Minaj
Olivia Rodrigo
SZA
Taylor Swift

Best Collab
Central Cee x Dave – “Sprinter”
David Guetta, Anne-Marie, Coi Leray – “Baby Don’t Hurt Me”
KAROL G, Shakira – “TQG”
Metro Boomin, The Weeknd, 21 Savage – “Creepin’”
PinkPantheress, Ice Spice – “Boy’s a Liar Pt. 2”
Rema, Selena Gomez – “Calm Down”

Best New
Coi Leray
FLO
Ice Spice
Peso Pluma
PinkPantheress
Reneé Rapp

Best Pop
Billie Eilish
Dua Lipa
Ed Sheeran
Miley Cyrus
Olivia Rodrigo
Taylor Swift

Best Afrobeast
Asake
Aya Nakamura
Ayra Starr
Burna Boy
Davido
Rema

Best Rock
Arctic Monkeys
Foo Fighters
Måneskin
Metallica
Red Hot Chili Peppers
The Killers

Best Latin
Anitta
Bad Bunny
KAROL G
Peso Pluma
ROSALÍA
Shakira

Best K-Pop
FIFTY FIFTY
Jung Kook
NewJeans
SEVENTEEN
Stray Kids
TOMORROW X TOGETHER

Best Alternative
Blur
Fall Out Boy
Lana Del Rey
Paramore
Thirty Seconds To Mars
YUNGBLUD

Best Electronic
Alesso
Calvin Harris
David Guetta
Swedish House Mafia
Peggy Gou
Tiësto

Best Hip Hop
Cardi B
Central Cee
Lil Wayne
Lil Uzi Vert
Metro Boomin
Nicki Minaj
Travis Scott

Best R&B
Chlöe
Chris Brown
Steve Lacy
Summer Walker
SZA
Usher

Best Live
Beyoncé
Burna Boy
Ed Sheeran
Måneskin
SZA
Taylor Swift

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME