Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTLara Colturi, një yll për ta vendosur Shqipërinë në hartën e skive

Lara Colturi, një yll për ta vendosur Shqipërinë në hartën e skive

Vazhdon jehona për Kampionen e Botës 16-vjeçare që garon me ngjyrat kuqezi, si në këtë artikull të medias zvicerane “SkiActu” që përmes Larës promovon po ashtu Shqipërinë dhe ambicien tonë për t’u fokusuar në ngritjen e infrastrukturës së skive, në forcim të turizmit dimëror dhe zhvillimit të këtij sporti ku krenohemi tashmë me kampionen e parë.

16 vjeçarja Lara Colturi do të jetë një yll shqiptar që do të konkurojë në botën e skive. Ajo është me kombësi italiane e cila mori nënshtetsi shqiptare dhe përfaqëson Shqipërinë në sportin e skive.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME