Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJILexus 500 i ri, vjen i modifikuar

Lexus 500 i ri, vjen i modifikuar

Lexus do të prezantoj versionin e modifikuar të veturës LC 500 kupe dhe kabrio, duke ofruar një kombinim të përditësimeve të vogla rreth shasisë dhe më e rëndësishmja, sistemin e informacionit argëtues.

Lexus do të vazhdojë të ofrojë si motorë V8 ashtu edhe atë hibrid. Ky i fundit është i rezervuar për Coupe, plus ka një version të ri Ultimate që ofron një koleksion të veçantë të elementeve me ngjyra dhe dekorime të personalizuara.

Të gjitha modelet e reja LC kanë një sistem të ri informacioni argëtimi me ekran me prekje prej 12,3 inç, të huazuar nga modelet e tjera të Lexus.

LC 500h me energji hibride i është dhënë një përmirësim i lehtë me bateri të reja litium-jon që përmirësojnë shpërndarjen e energjisë në sistem.

Krahas strukturës ekzistuese të gamës, Lexus ka zbuluar një version ekskluziv Ultimate në krye të gamës. Modeli i ri, ultra-ekskluziv do të mbërrijë me një koleksion elementësh stilimi sipas porosisë së bashku me një skemë të veçantë ngjyrash. Vetëm katër Ultimate Edition LC Convertibles dhe një Coupe e vetme do të jenë të disponueshme në MB.

LC 500 Ultimate Edition do të ndajë specifikimet e tij me modelin e nivelit më të lartë Sport+, por do të bazohet në atë me një ngjyrë unike të quajtur Hakugin White

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME