Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËLista e fituesve të BET Hip Hop 2023

Lista e fituesve të BET Hip Hop 2023

Çmimet BET Hip Hop 2023 kanë mbërritur! Nata më e madhe e Hip hop-it nderoi këngët dhe videot më të mira të vitit.

E organizuar edhe një herë nga reperi Fat Joe, festimi i sivjetshëm i mbushur me yje shfaqi disa fitore të mëdha, homazhe emocionale dhe performanca të fuqishme. Cardi B dhe 21 Savage kryesuan nominimet me 12  secili, ndërsa fituesi i madh i vitit të kaluar, Drake, pasoi me nëntë nominime. Megjithatë, ishte Kendrick Lamar ai që doli të ishte fituesi i madh i natës, duke fituar çdo kategori për të cilën ishte nominuar. Shikoni listën e të nominuarve dhe fituesve të BET Hip Hop 2023:

BEST HIP HOP VIDEO

Lil Uzi Vert, “Just Wanna Rock” — FITUES
Coi Leray, “Players (DJ Smallz 732 – Jersey Club Remix)”
Latto Feat. Cardi B, “Put It On Da Floor Again”
Dababy, “Shake Sumn”
Burna Boy Feat. 21 Savage, “Sittin’ On Top Of The World”
Drake & 21 Savage, “Spin Bout U”
Glorilla & Cardi B, “Tomorrow 2”

BASHKËPUNIMI MË I MIRË

Lil Durk Feat. J. Cole, “All My Life” — FITUES
DJ Khaled Feat. Rick Ross, Lil Wayne, JAY-Z, John Legend & Fridayy, “God Did”
Coi Leray Feat. Busta Rhymes, “Players (DJ Saige Remix)”
Ice Spice & Nicki Minaj, “Princess Diana”
Latto Feat. Cardi B, “Put It On Da Floor Again”
Burna Boy Feat. 21 Savage, “Sittin’ On Top Of The World”
Glorilla & Cardi B, “Tomorrow 2”

BEST DUO
City Girls
DJ Drama & Jeezy
Drake & 21 Savage — FITUES
Earthgang
Larry June & The Alchemist
Quavo & Takeoff
Rae Sremmurd

PERFORMUESI MË I MIRË LIVE
Burna Boy
Busta Rhymes
Cardi B
Coi Leray
Dababy
Drake
Kendrick Lamar — FITUES
Megan Thee Stallion

TEKSTI I VITIT
21 Savage
André 3000
Burna Boy
Cardi B
Conway The Machine
Drake
J. Cole
Kendrick Lamar — FITUES

KËNGA E VITIT
Lil Durk Feat. J. Cole, “All My Life”
DJ Khaled Feat. Rick Ross, Lil Wayne, JAY-Z, John Legend & Fridayy, “God Did”
Lil Uzi Vert, “Just Wanna Rock” — FITUES
Coi Leray, “Players”
Latto Feat. Cardi B, “Put It On Da Floor Again”
Drake & 21 Savage, “Rich Flex”
Burna Boy Feat. 21 Savage, “Sittin’ On Top Of The World”
Glorilla & Cardi B, “Tomorrow 2”

HIP HOP ALBUMI I VITIT
Glorilla, Anyways, Life’s Great…
Coi Leray, Coi
DJ Khaled, God Did
Drake & 21 Savage, Her Loss — FITUES
Metro Boomin, Heroes & Villains
Jack Harlow, Jackman
Lil Uzi Vert, Pink Tape
Megan Thee Stallion, Traumazine

HIP HOP ARTISTI I VITIT
21 Savage
Burna Boy
Cardi B
Drake
Glorilla
J. Cole
Kendrick Lamar — FITUES
Lil Uzi Vert

PRODUCENTI I VITIT
ATL Jacob
DJ Khaled
Dr. Dre
Hit-boy
Hitmaka
Kaytranada
London On Da Track
Metro Boomin — FITUES
The Alchemist

DJ I VITIT
Chase B
D-NICE
DJ Cassidy
DJ Clark Kent
DJ Drama
DJ Jazzy Jeff
DJ Khaled
Kaytranada
Metro Boomin — FITUES/

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME