Friday, March 31, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMan City në gjysmëfinale të Kupës FA, het-trik i Haaland

Man City në gjysmëfinale të Kupës FA, het-trik i Haaland

Manchester City është kualifikuar për në gjysmëfinale të Kupës FA.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola mposhti sonte me shumë lehtësi skuadrën nga Championship, Burnleyn, shkruan Gazeta Express.

Erling Haaland regjistroi një tjetër paraqitje mbresëlënëse, duke kompletuar het-trik edhe në këtë përballje.

Sulmuesi norvegjez shënoi në minutat 32′, 35′ dhe 59′.

Dy gola tjerë u shënuan nga Julian Alvarez (62′, 73′), teksa një e shënoi edhe Cole Palmer (68′).

Manchester City kundërshtarin e ardhshëm do ta mësojë pas tërheqjes së shortit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: