Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETTë moshuarit dhe kapsula neovita

Të moshuarit dhe kapsula neovita

Ja pse 𝗡𝗘𝗢𝗩𝗜𝗧𝗔 𝗖𝗔𝗣𝗦𝗨𝗟𝗘𝗦 💊 është e domosdoshme për personat e moshuar. 👇

🔷 Ekspertët rekomandojnë konsumimin e vitaminave dhe mineraleve në formë të shtesave ushqimore tek te moshuarit për disa arsye:


🔹 Gati një të tretës së personave të moshuar u mungojnë vitaminat dhe mineralet, sepse ata shpesh nuk hanë në mënyrë të rregullt dhe të balancuar.


🔹 Disa ilaçe, të cilat duhen t’i marrin personat e moshuar vështirësojnë absorbimin e vitaminave të caktuara. Mungesa e vitaminës D është rasti më i shpeshtë, veçanërisht tek ata që nuk marrin dritë të mjaftueshme të diellit.


🔹 Personat e moshuar po ashtu mund të kenë nevojë më të madhe për vitaminat B12, B6 dhe acidin folik.


🔹 E rëndësishme është të jeni të vetëdijshëm që metabolizmi ngadalësohet me vite kështu që duhet të jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm me konsumimin e vitaminave në organizëm.

Medikamenti më efikas i përbërë nga 10 lloje vitamina, 6 minerale dhe ekstrakte të bimes Ginseng është NEOVITA CAPSULES. Me vetëm një kapsulë në ditë ju do jeni më të shëndetshëm.

𝗞𝗮𝗽𝘀𝘂𝗹𝗮𝘁 𝗡𝗲𝗼𝘃𝗶𝘁𝗮 𝗽𝗲𝗿𝗺𝗯𝗮𝗷𝗻𝗲: Vitamina A, D, E, C, B1, B2, B6, B12, Niacin, Acid Panothenic, Hekur, Zink, Baker, Manganese, Ginseng, Lecithin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME