Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAMbushur kamioni me kokainë, pranga shqiptarit dhe rumunit

Mbushur kamioni me kokainë, pranga shqiptarit dhe rumunit

Itali – Policia e Novarës ka ushtruar kontroll në zonë në kuadër të operacioneve antidrogë, ndërsa në pranga janë vënë dy persona, njëri prej tyre shqiptar.

Në kuadër të operacionit karabinierët kanë ndaluar një kamion, i cili drejtohej nga një shtetas rumun, ndërsa pasagjer ishte shqiptari. Nisur nga nervozizmi i dy personave të ndaluar, policia vendosur të kryente kontroll të imtësishëm në kamion.

Gjatë kontrollit fizik, policia gjeti në sediljet e pasme 6 kg kokainë të paketuar dhe 3000 euro cash. Shqiptari dhe shoku i tij rumun ndodhen në paraburgim në Novara, duke pritur masën e sigurisë nga drejtësia italiane.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME