Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMessi, futbollisti më i paguar në botë, CR7 i treti

Messi, futbollisti më i paguar në botë, CR7 i treti

Lionel Messi është sportisti më i paguar në botë. Në raportin e fundit të revistës së specializuar Forbes, është evidentuar fakti që la Pulga përfiton plotë 125 milionë dollarë në sezon nga paga, sponsori dhe të drejtat e imazhit.

Në 10-shen më të mirë bëjnë pjesë edhe dy futbollistë të tjerë. Cristiano Ronaldo zë vendin e tretë me 115 milionë dollarë dhe Neymar në vendin e katërt me 95 milionë dollarë.

Basketbollisi Lebron James zë vendin e dytë me 121 milionë dollarë, ndërkohë që në këtë renditje janë dhe dy kolegë të tij, Curry dhe Durant.

Renditja:

  1. Lionel Messi (futboll) 125 milioni di dollari
  2. LeBron James (basketboll) 121.2
  3. Cristiano Ronaldo (futboll) 115
  4. Neymar (futboll) 95
  5. Stephen Curry (basketboll) 92.8
  6. Kevin Durant (basketboll) 92.1
  7. Roger Federer (tenis) 90.7
  8. Canelo Alvarez (boks) 90
  9. Tom Brady (futboll amerikan) 83.9
  10. Giannis Antetokounmpo (basketboll) 80.9
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME