Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMeta shkrin LSI-në/ Kryemadhi jep dorëheqjen, zbulohet emri i ri i partisë

Meta shkrin LSI-në/ Kryemadhi jep dorëheqjen, zbulohet emri i ri i partisë

Monika Kryemdhi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Vendimi është marrë në Konventën e kësaj force politike. Në këtë konventë është ndërruar edhe emri nga Lëvizja Socialiste për Integrim në “Partia e Lirisë”.

Partia do të drejtohet nga një Komiteti Organizator që do të drejtohet nga Ilir Meta dhe që nënkryetar do të ketë ish-ambasadorin Agim Nesho.

Komiteti Organizator, ngarkohet nga Konventa Kombëtare, për drejtimin e partisë dhe përfaqësimit të saj në të gjitha nivelet. Komiteti Organizator do të drejtojë veprimtarinë e partisë për përgatitjen e Konventës Kombëtare, që do të mbahet brenda dy muajve. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME