Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedMoti/ Dëme të mëdha në një fermë blegtorale nga një tornado

Moti/ Dëme të mëdha në një fermë blegtorale nga një tornado

Greqi – Një fermë blegtorale në Neohori Messolonghi është dëmtuar rëndë nga një tornado që goditi zonën.

Siç raporton agriniopress, dhjetë kafshë kanë humbur. Sallonet e mjeljes u shkatërruan ndërsa shumë baleta tërfili në depo u shkatërruan nga shiu.

Pronari i njësisë, i ri në zonë, pa punë pesëvjeçare të shkatërruar në pak minuta. Dëmet llogariten në rreth 30 mijë euro, ndërsa kafshët aktualisht të ekspozuara ndaj shiut dhe mjelja e bërë me dorë…

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME