Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURË“MTV VMA 2022”/ Dua Lipa e nominuar në 5 kategori

“MTV VMA 2022”/ Dua Lipa e nominuar në 5 kategori

Çmimet “MTV Video Music Awards 2022” do të zhvillohen këtë të dielën, më 28 gusht në Newark, Qendrën Prudential të Nju Xhersit.

Tani janë shpallur kandidatët për vitin 2022. Kendrick Lamar, Lil Nas X dhe Jack Harlow janë të barabartë me nga shtatë nominime secili. Doja Cat dhe Harry Styles pasojnë me gjashtë nominime, ndërsa Billie Eilish, Drake, Dua Lipa, Taylor Swift, The Weeknd dhe Ed Sheeran kanë secili nga pesë.

VIDEOJA E VITIT

Doja Cat – “Woman”
Drake ft. Future & Young Thug – “Way 2 Sexy”
Ed Sheeran – “Shivers”
Harry Styles – “As It was”
Lil Nas X, Jack Harlow– “INDUSTRY BABY”
Olivia Rodrigo – “Brutal”
Taylor Swift – “All Too well” (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

ARTISTI I VITIT

Bad Bunny
Drake
Ed Sheeran
Harry Styles
Jack Harlow
Lil Nas X
Lizzo

KENGA E VITIT

Adele – “Easy On Me”
Billie Eilish – “Happier Than Ever”
Doja Cat – “Woman”
Elton John & Dua Lipa – “Cold Heart (PNAU Remix)”
Lizzo – “About Damn Time”
The Kid LAROI & Justin Bieber – “STAY”

ARTISTI I RI ME I MIRE

Baby Keem
Dove Cameron
GAYLE
Latto
Måneskin
SEVENTEEN

PERFORMANCE ME E MIRE ‘PUSH’

Griff

Remi ëolf – “Sexy Villain”

Nessa Barrett – “i hope ur miserable until ur dead”

SEVENTEEN – “Rock ëith You”

Mae Muller – “Better Days”

GAYLE – “abcdefu”

Sheneesa – “R U That”

Omar Apollo – “Tamagotchi”

ëet Leg – “Chaise Longue”

Muni Long – “Baby Boo”

Doechii – “Persuasive”

BASHKEPUNIMI ME I MIRE

Drake ft. Future & Young Thug – “Way 2 Sexy”
Elton John & Dua Lipa-“Cold Heart (PNAU Remix)”
Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”
Megan Thee Stallion & Dua Lipa – “Sweetest Pie”
Post Malone & The Weeknd – “One Right Noë”
ROSALÍA ft. The Weeknd – “LA FAMA”
The Kid LAROI & Justin Bieber – “STAY”

KENGA ME E MIRE POP

Billie Eilish – “Happier Than Ever”
Doja Cat – “Woman”
Ed Sheeran – “Shivers”
Harry Styles – “As It was”
Lizzo – “About Damn Time”
Olivia Rodrigo – “traitor”

KENGA ME E MIRE HIP-HOP

Eminem & Snoop Dogg – “From The D 2 The LBC”
Future ft. Drake, Tems – “WAIT FOR U”
Kendrick Lamar – “N95”
Latto – “Big Energy”
Nicki Minaj ft. Lil Baby – “Do we Have A Problem?”
Pusha T – “Diet Coke”

KENGA ME E MIRE ROCK

Foo Fighters – “Love Dies Young”
Jack White – “Taking Me Back”
Muse – “Won’t Stand Down”
Red Hot Chili Peppers – “Black Summer”
Shinedown – “Planet Zero”
Three Days Grace – “So Called Life”

KENGA ME E MIRE ALTERNATIVE

Avril Lavigne ft. blackbear – “Love It ëhen You Hate Me”

Imagine Dragons x JID – “Enemy”

Machine Gun Kelly ft. ëILLOë – “emo girl”

Måneskin – “I ëANNA BE YOUR SLAVE”

Panic! At The Disco – “Viva Las Vengeance”

Tëenty One Pilots – “Saturday”

ëILLOë, Avril Lavigne ft. Travis Barker – “G R O ë”

KENGA ME E MIRE LATINE

Anitta – “Envolver”

Bad Bunny – “Tití Me Preguntó”

Becky G X KAROL G – “MAMIII”

Daddy Yankee – “REMIX”

Farruko – “Pepas”

J Balvin & Skrillex – “In Da Getto”

KENGA ME E MIRE R&B

Alicia Keys – “City of Gods (Part II)”

Chlöe – “Have Mercy”

H.E.R. – “For Anyone”

Normani ft. Cardi B – “ëild Side”

Summer ëalker, SZA & Cardi B – “No Love (Extended Version)”

The ëeeknd – “Out Of Time”

KENGA ME E MIRE K-POP

BTS – “Yet To Come (The Most Beautiful Moment)”

ITZY – “LOCO”

LISA – “LALISA”

SEVENTEEN – “HOT”

Stray Kids – “MANIAC”

TëICE – “The Feels”

VIDEOJA ME MESAZHIN ME TE MIRE

Kendrick Lamar – “The Heart Part 5”

Latto – “P*ssy”

Lizzo – “About Damn Time”

Rina Saëayama – “This Hell”

Stromae – “Fils de joie”

PERFORMANCA METAVERSE ME E MIRE

BLACKPINK The Virtual | PUBG

BTS | Minecraft

Charli XCX | Roblox

Justin Bieber

Rift Tour ft. Ariana Grande | Fortnite

Tëenty One Pilots Concert Experience | Roblox

VIDEOJA E GJATE ME E MIRE

Billie Eilish – Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Foo Fighters – Studio 666

Kacey Musgraves – star-crossed

Madonna – Madame X

Olivia Rodrigo – driving home 2 u

Taylor Sëift – “All Too ëell” (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

KINEMATOGRAFIJA ME E MIRE NE VIDEO

Baby Keem & Kendrick Lamar – “family ties”

Camila Cabello ft. Ed Sheeran – “Bam Bam”

Harry Styles – “As It ëas”

Kendrick Lamar – “N95”

Normani ft. Cardi B – “ëild Side”

Taylor Sëift – “All Too ëell” (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

REGJIA ME E MIRE

Baby Keem & Kendrick Lamar – “family ties”

Billie Eilish – “Happier Than Ever”

Ed Sheeran – “Shivers”

Harry Styles – “As It ëas”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Taylor Sëift – “All Too ëell” (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

REGJIA ME E MIRE ARTISTIKE

Adele – “Oh My God”

Doja Cat – “Get Into It (Yuh)”

Drake ft. Future & Young Thug – “ëay 2 Sexy”

Kacey Musgraves – “simple times”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Megan Thee Stallion ft. Dua Lipa – “Sëeetest Pie”

EFEKTET VIZUALE ME TE MIRA

Billie Eilish – “Happier Than Ever”

Coldplay X BTS – “My Universe”

Kendrick Lamar – “The Heart Part 5”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Megan Thee Stallion & Dua Lipa – “Sëeetest Pie”

The Kid LAROI & Justin Bieber – “STAY”

KOREOGRAFIA ME E MIRE

BTS – “Permission to Dance”

Doja Cat – “ëoman”

FKA tëigs ft. The ëeeknd – “Tears In The Club”

Harry Styles – “As It ëas”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Normani ft. Cardi B – “ëild Side”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME