Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËNdahet nga jeta Dumbledore, ylli i Harry Potter

Ndahet nga jeta Dumbledore, ylli i Harry Potter

Ndahet nga jeta Dumbledore. Aktori irlandez Sir Michael Gambon ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. Lajmin e bëri të ditur familja e tij.

Një deklaratë në emër të gruas, Lady Gambon dhe djalit Fergus Gambon, e lëshuar nga publicisti Clair Dobbs, tha: “Jemi të shkatërruar për të njoftuar humbjen e Sir Michael Gambon.

“Burri dhe babai i dashur, Michael vdiq në paqe në spital, nëmomentet e fundit pranë kishte gruan e tij Anne dhe djalin Fergus, pas një periudhe pneumonie. Michael ishte 82 vjeç.

“Ne kërkojmë që të respektoni privatësinë tonë në këtë kohë të dhimbshme dhe ju falënderojmë për mesazhet.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME