Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJINjë javë para debutimit, dalin fotografitë e para të BMW i5

Një javë para debutimit, dalin fotografitë e para të BMW i5

Ky model vjen në dy versione, ndërsa e para që pritet të dal në shitje është eDrive 40 me një motor të provuar dhe të testuar nga i4.

Ai do të ketë të njëjtin motor elektrik që fuqizon rrotat e pasme me fuqi 240 kW dhe 430 Nm çift rrotullues.

Duke gjykuar nga vlerësimi i diapazonit të BMW-së për i5 eDrive 40 deri në 582 km, mund të themi me siguri se do të përdorë të njëjtën paketë baterie 80,7 kWh nga i4.

Modeli më i lartë i gamës i5 do të jetë M60 xDrive me rreth 600 kf dhe mbi 1000 Nm çift rrotullues, gjë që do ta bëjë i5 të BMW-së elektrike më të shpejtë ndonjëherë.

Gjiganti gjerman ka paralajmëruar edhe modelin e gjatë që është quajtur Touring, por për këtë do të duhet pritur vitin e ardhshëm. /Shqip.com

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: