Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPërfshihet nga flakët klasa e shkollës 9-vjeçare në Ballsh

Përfshihet nga flakët klasa e shkollës 9-vjeçare në Ballsh

Një klasë në një shkollë 9-vjeçare në Ballsh është përfshirë nga flakët e zjarrit këtë të martë. Zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur vënien nën kontroll të flakëve. Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka patur nxënës apo mësues të dëmtuar.

Si pasojë e zjarrit janë djegur dy banga dhe bazë nateriale mësimore. Dyshohet se shkak mund të ketë qenë një shkëndijë elektrike.

Mallakastër

Në datë 03.01.2023, në lagjen “5 Shkurti”, Ballsh, në një klasë të një shkolle 9-vjeçare, dyshohet se si pasojë e një shkëndije elektrike ka rënë zjarr dhe për pasojë ka vetëm dëme materiale në atë klasë.

Shërbimet zjarrfikëse kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME