Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPërjashtimi i deputetëve të PD për 10 ditë nga Kuvendi/ Berisha: Qeveria...

Përjashtimi i deputetëve të PD për 10 ditë nga Kuvendi/ Berisha: Qeveria po shtyp opozitën

Sali Berisha ka folur pas takimit me deputetët e Bardhit ku ka komentuar përjashtimin e deputetëve të Opozitës për 10 ditë nga Kuvendi.

Berisha tha se qeveria po bën gjithçka për të shtypur të drejtat e opozitës.

“Absurde, të pabazuar, tërësisht në shkelje flagrante të rregullores, të përjashtimit të disa deputetëve nga Edi Rama, sepse ua kam thënë dhe ua them prap, ky është Linda e Parlamentit, është një automat që merr udhëzime vetëm nga Edi Rama. Pa i paralajmëruar asnjëherë, pa asnjë masë paraprake, direkt përjashtimin, tregon edhe njëherë qëndrimin armiqësor të Edi Ramës ndaj opozitës. U diskutua gjerësisht kjo situatë, në të cilën opozita konstaton se qeveria bën gjithçka për të shtypur çdo të drejtë të opozitës.”, tha Berisha.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME