Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia në Fier gjenë dhe sekuestronë 10 mijë rrënjë bimë narkotike kanabisativa...

Policia në Fier gjenë dhe sekuestronë 10 mijë rrënjë bimë narkotike kanabisativa në Mujalli

Fier – Rrethë 10 mijë rrënjë kanabisativa janë gjetur e janë sekuestruar nga policia Fier në mesditën e sotme.

Sasia e bimëve narkotike të dyshuar si kanabisativa janë sekuestruar nga policia në cilësinë e provës materiale.


Sasia e bimëve narkotike e kapur në parcela në fund të fshatit Mujalli pranë shtratit të lumit Seman pohojnë burme kofidenciale nga policia e Fierit.


Në vendgjarje forca të shunta policie që po kryejnë shkuljen e tyre dhe numërimin.
Ende nuk dihet emri i pronarit të parcelës apo i bimëve narkotike të mbjella sikurse nuk dihet as nëse ka person të ndaluar deri në kto momente.

Polici ka shoqeruar disa persona të fsbatit për ti marr në pyetje
Sasia e bimë e narkotoke të mbjella në parcela me misër midis resahtave të misrit. Vetëm në një parcelë janë gjetur 7 mijë rrënjë kanabisativa ndërsa të tjerat të shpërndara

Operacioni policor vazhdon dhe në kete operacion marrin pjesë mbi 100 forca policie

Deri në këto momente thuhet se policia ka asgjesuar 25 mijë rrënjë kamabisativa dhe ka ende/ALB365

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d