Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPrangoset 38 vjeçaria fierake në Kakavijë, kapet me pako kokaine dhe...

Prangoset 38 vjeçaria fierake në Kakavijë, kapet me pako kokaine dhe heroine

Kakavije – Policia Kufitare intensifikon kontrollet për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Goditet një rast i tentativës për trafikim të lëndëve narkotike. Arrestohet në flagrancë Elura Varfi

Sekuestrohen 8 pako me lëndë të dyshuar narkotike heroinë dhe 2 pako me lëndë të dyshuar narkotike kokainë.

Shërbimet e Kufitare Kakavije, si i shtimit të rezultateve të kontrolleve me qëllime parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, arsyet dhe në analizën e riskut, në dalje të RSH-së, pas verifikimit të të dhënave në sistemin TIMS, kanë kaluar për në vijën e tyre. pasagjerët e dytë të autobusit të linjës Berat-Athinë. Gjatë kontrollit fizik ndaj shtetasve Elira Varfi e cila udhëtonte si pasagjere në këtë autobus, është bërë e mundur gjetja e 10 pakove me lëndën e të akuzuarve narkotike, në 8 paragjykimet e lëndëve të panjohura narkotike heroinë(me peshë totale 4 kg e 160 gramë. ), 2 pako kishin lëndë të ngjashme me narkotike kokainë (me peshë totale 780 gramë.)

Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të kryera nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Gjirokastër u bë arrestimi në flagrancë i shtetases E. V., 38 vjeçe, banuese në Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME