Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPresidenti i ri, Bajram Begaj betohet në Kuvend

Presidenti i ri, Bajram Begaj betohet në Kuvend

Begaj: Përgjegjësi që vjen në një moment historik

Kuvend, Begaj fjalimi i parë si president: Shqipëria evropiane, sot premtim e nesër realitet

Begaj: Shqipëria evropiane, Shqipëria e Gjergj Kastriotit e Nënë Terezës”

“Shqipëria evropiane kurora e ëndrrës historike të popullit shqiptar”

Begaj: Në tryezën e dialogut për të provuar kapitull pas kapitulli, denjësinë tonë si shtet

Begaj: Mbështes dhe e respektoj punën e qeverisë, por nuk justifikohet asnjë dështim

Begaj: Mbështes dhe e respektoj opozitën, por të mos shihet konflikti përpara bashkëpunimit

[18:13, 7/24/2022] +355 69 204 9947: Begaj për opozitën: Të mos lutet dështimi përpara gjetjes së zgjidhjeve

Begaj: Po jetojmë kohët më të vështirat që prej Luftës së Dytë Botërore

Agresioni rus, Begaj: Ka futur botën në një tjetër krizë

Kuvend, Begaj: Shqipëria dhe shqiptarët të rreshtuar në anën e duhur, përkrah aleatëve

Agresioni rus,

Begaj: Angazhimi ynë është të gjejmë mënyra për të lehtësuar situatën
Begaj fjalimi i parë në Kuvend: Këtë mision do ta kryej mbi palët

“Nuk do të qëndroj neutral ndaj asnjërit që vendos interesat politike mbi atë të Kombit”

Begaj: Do të mbështes dhe këmbngul për bashkëpunimin mes të gjitha forcave politike

Begaj: Kemi nevojë të ridimensionojmë besimin publik

Begaj: Të largohemi nga politika e konfrontimit dhe ta zëvendësojmë atë me politikën e dialogut

Begaj: Të konsolidojmë shtetin e së drejtës, demokratik e social

Begaj: Të luftojmë për të rigjetur vlerat e humbura dhe forcimin e atyre që me shumë mund i kemi ndërtuar

Begaj: Nevojitet unitet më shumë se çdo herë, për të siguruar vitalitetin e kombit tonë

Begaj: Të gjithë së bashku ta bëjmë Shqipërinë tonë edhe më të bukur, për të qenë në vendin që i takon

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME