Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPresidenti Meta: Forcimi i marrëdhënieve me SHBA, rëndësi strategjike

Presidenti Meta: Forcimi i marrëdhënieve me SHBA, rëndësi strategjike

Më 4 korrik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës shënojnë ditën e Pavarësisë, dhe për ti paraprirë kësaj dite, ambasada amerikane në Tiranë ka organizuar një aktivitet.

I pranishëm ka qenë edhe Presidenti Ilir Meta. Në fjalën e rastit, kreu i shtetit ndër të tjera theksoi rëndësinë e marrëdhënieve mes dy vendeve. Ndërkohë në krah të Metës, shihet “zonja e shtëpisë”, ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, më 4 korrik festojnë 246 vjetorin e Ditës së Pavarësisë

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME