Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPrimaret/ Ja lista me kandidatët zyrtarë

Primaret/ Ja lista me kandidatët zyrtarë

Në një komunikim për mediat Albana Voksi ka prezantuar kandidatët e miratuar për primaret.
Është miratuar kandidatura e Luçiano Boçit në Elbasan dhe shtatë kandidaturat për Tiranën.
“Janë mbi 200 kandidatura. Kryesia i shqyrtoi kandidaturat e propozuara dhe të vetëpropozuar”, tha Vokshi.

Lista:
Elbasan

Luciano Boçi

Tiranë
Adriana Kalaja
Belind Këlliçi
Enkelejda Fejzo
Fatmir Merkoçi
Gerti Bogdani
Ilir Alimehmeti
Julian Deda

Shkodër
Bardh Spahia

Durrës
Armand Dervishi
Fatjon Kosta
Igli Cara

Librazhd
Agron Mekshi
Arianit Leka
Mereme Zeneli
Ndriçim Lila
Shaqir Kuka
Shefki Çota

Përrenjas

Mehdi Leka

Suzana Topi

Gramsh
Maksim Çekrezi
Kodhel Çala

Peqin
Albert Kurti
Mustafa Pasha

Belsh
Bedri Qypi
Dritan Cani

Berat
Kejdi Spahiu
Sazan Guri
Zia Ismaili

Lushnje
Eduart Sharka
Erion Kërçuku
Eurion Iljazi

Patos
Ardian Rama
Gazmend Halimi
Sofie Alushaj

Mallakastër
Neim Begaj
Resmi Shanaj

Roskovec
Dhurata Malko
Nazar Plaka
Nerdit Hazizaj

Divjakë
Aurel Malko
Gjergj Janko

Korçë
Entela Dvorani
Gjergji Gjata
Ledina Alolli

Maliq
Alfred Berberi
Alfred Gega

Kukës
Admir Sinamati

Tropojë
Besnik Dushaj
Feride Rrahmanaj
Mimoza Hajdarmataj
Jordan Memia
Xheme Nezaj

Has
Bledar Lushi
Miftar Dauti
Nazmie Laçi

Vlorë
Arta Haluci
Hysni Sharra
Luan Kapaj
Nada Dullja

Selenicë
Bejdo Alliaj
Dhurata Meçorapaj
Jani Dapaj
Klajdi Runaj
Leonard Rakipaj 
Sezai Balilaj

Delvinë
Bati Cucuri
Hasan Alizoti
Ilir Mehmeti

Sarandë
Ardit Cikuli
Armand Magllara
Ilir Nikolla
Robert Haxhi
Spiro Vaso

Konispol
Aleksandër Loloshi
Fatmir Shero

Shijak
Agim Rameta
Fatbardh Gjata
Astrit Hoxha
Igner Vora

vijon…

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME