Tuesday, March 28, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPrimaret/ Sot balotazhet në 5 degë të PD-së

Primaret/ Sot balotazhet në 5 degë të PD-së

Partia Demokratike do të zhvillojë sot, balotazhet e Primareve për Kryetarë Bashkie në 5 degë të vendit.

Në një njoftim për mediat, PD bën me dije se zgjedhjet do të zhvillohen në Mat, Dibër, Fier, Mirditë dhe Librazhd.

Procesi i votimit do të hapet ne orën 8.00 e do të mbyllet në orën 18.00. Nëse në orën 18.00 do të ketë anëtarë të PD që ende nuk kanë votuar, Qendrat e Votimit nuk do të mbyllen derisa të ketë votuar edhe personi i fundit.

Njoftimi i PD-së:

Ditën e diel do të zhvillohet raundi i dytë (balotazhet) e Primareve për kandidatët për Kryetarë Bashkie të Partisë Demokratike të Shqipërisë në 5 degë.

Mat
Dibër
Fier
Mirditë
Librazhd

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: