Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETProtesta/ Petagogët kërkojnë rritje rroge dhe kushte më të mira pune

Protesta/ Petagogët kërkojnë rritje rroge dhe kushte më të mira pune

Pedagogët po mbajnë një protestë në Korpusin Universitar, pasi kërkojnë rritje të rrogës dhe kushte më të mira në punë. Sindikata e Pedagogëve lajmëroi protestën një ditë më parë. Ata deklarojnë se vijojnë të jenë të vendosur për të arritur plotësimin e kërkesave të tyre që lidhen me rritjen e pagave dhe përmirësimin e kushteve të punës.

Këtë herë në protestë ata kanë thirrur edhe studentët, për të ngritur zërin dhe për shqetësimet e tyre. Një ndër to është çështja e tarifave.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME