Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETQytetari Fierak: Kontratë me ujësjellësin nuk kam bërë, fatura më vijnë. Do...

Qytetari Fierak: Kontratë me ujësjellësin nuk kam bërë, fatura më vijnë. Do ti padis për vjedhje, zhvatje e fallsifikim (vidio)

Fier – Andrea Diamanti, banori i Grecallisë që prej 20 vjetësh i shkon fatura e UK Fier ndërkohë që nuk ka nënshkruar asnjë kontratë ligjore me këtë institicion pasi nuk është pronar i asnjë banese.

Andrea Diamanti kryefamiljari që banon në një banesë të marr fillimishtë në ruajtje dhe kto 3 vjet me qera jeton me bashkëshorten e 3 djentë, më i vogli 21 vjeç. Mirë që punë nuk ka dhe djentë dhe ai punojnë kur gjejnë, por duhet të shlyejnë faturat e UK Fier për një shërbim që nuk e marr dhe nuk ka nënëshkruar asnjë llojë kontrate me këtë institicion.

Jam ankuar me dhjetra herë dhe askush sme pret, askush sme ka dhene zgjidhje pohon Andrea

Andrea ka jetur ne disa fshatra të Permetit se nuk ka pasur e nuk ka banese. Babai i tij që kish blere nje shtepi në Grecalli me pjestare te tjere te familjes i thote qe te vinte ne Grecalli, fillimishte ne banesen e tij se do rregullohej dhe ashtu beri.

Disa kohe me pas po i vinin dy fatura uji, u ankova e sme dhane pergjigje, thote Andrea.

Pas 10 vjetësh tek babai, ika se gjeta nje person qe ma la shtepine ne ruajtje sepse ndodhej në emigracion.

Kjo shtepi ka eneegji elekteike kontrate dhe i paguaj sepse e konsumojë, por rrjeti i ujesjellësit nuk ka mbritur akoma ktu ne kete banese, zgjidhja eshte me dy puse uji per te lare, sr per te pire e gatuar e blejme, thote si.

3 vitet e fundit jame me qera, 5 pjestare ne fanilje asnje ne pune kur gjejmë punojme. Faturat e ujit shkojne perseri tek shtepia e babait, ai ka afro 6 aoo 7 muaj qe eshte ne Greqi pasi na vdiq dhe mamaja.

Ankohem por askush sme pret e sme zgjidh ne UK e Fierit

Ai pohone se do i drejtohet gjykates Fier do padisi UK Fier sepse asnjehere ne asnje kohe nuk ka kryer kontrate me kete institucion, me kan fallsifikuar firmën e te dhenat personale, le te meret prokuroria, e ta zgjidhi këtë problem.

I pyetur drejtori i ujesjelles kananlizimeve ne Fier dhe drejtoresha e zyrës tregtare në këtë institicion kane pohuan se klienti duhet te vi e të shkepuse kontraten qe te mos i shkojne më faturat e me pas me zyren juridike të ndiqet cdo hap për problemin qe ka qytetari . E drejta e tij që të djek rruget ligjore

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME