Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTRoma e Mourinhos “tërmet 7 ballësh” në portën e Etrit Berishës (vidio)

Roma e Mourinhos “tërmet 7 ballësh” në portën e Etrit Berishës (vidio)

Roma shijon fitoren e parë në këtë sezon në Seria A, teksa ka arritur një fitore shkatërrimtare 7-0 ndaj Empolit, skuadrës më të dobët deri më tani me asnjë pikë dhe asnjë gol.

Ishte një ndeshje për t’u harruar për Etrit Berishën dhe shokët e tij. Portieri shqiptar nuk arriti ta ndalte penalltinë e Dybala-s që në minutën e dytë. Më pas shënuan Sanches dhe një autogol Grassi në 45 minutat e para.

Në pjesën e dytë, Dybala, Cristante, Lukaku dhe Mancini vulosën ukesin e parë për Romën që tashmë ngjitet në kuotën e 4 pikëve pas katër javëve të para, në vendin e 10-të.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME