Wednesday, October 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTRusi Zelimkhan Abakarov sjell medaljen e bronxtë nga botërori i mundjes

Rusi Zelimkhan Abakarov sjell medaljen e bronxtë nga botërori i mundjes

Përfaqësuesi i Shqipërisë në Botërorin e Mundjes të mbajtur në Serbi, ka korrur një sukses dhe Zelimkhan Abakarov renditet i treti.

Shqipëria merr medalje bronzi në Botërorin e Mundjes. Një ditë më parë ai u mund nga serbi Stevan Miçiç në gjysmëfinale. Në rrugën për në finale, Stevan Miçiç fillimisht mposhti Koreanin Kim me 11:0, më pas ishte më i mirë se Abdualev nga Uzbekistani me 7:2.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: