Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedShqipëria bën namin për Ukrainën në OKB, ata akoma nuk njohin Kosovën...

Shqipëria bën namin për Ukrainën në OKB, ata akoma nuk njohin Kosovën si shtet!

Kontributi i Shqipërisë si anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB, për Ukrainën, mbetet i jashtëzakonshëm.

Po kështu dhe në takime të tjera ndërkombëtare Tirana zyrtare manifeston hapur përkrahjen për popullin e Ukrainës. Edhe shteti kosovar me anë te presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti ka shprehur hapur se është me Ukrainën.

Por çudia mbetet se Ukraina akoma nuk e njeh shtetin e Kosovës! Kjo është çudi e madhe

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME