Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTShqipëria fiton miqësoren ndaj Armenisë, shënon Skuka dhe Asllani

Shqipëria fiton miqësoren ndaj Armenisë, shënon Skuka dhe Asllani

Shqipëria është rikthyer te fitoret ndoshta në ndeshjen e fundit të Edy Reja-s në krye të kuqezinjve. Skuadra jonë kombëtare mori një sukses 2-0 në testin e luajtur ndaj Armenisë në “Air Albania”.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 26-tur ë, Cokaj ul mjaft mirë topin në zonë dhe më pas shërben një asist për Skukën, i cili me një goditje të bukur e dërgon në cepin e portës.

Armenia u përpoq të reagonte, ndërkohë që Shqipëria humbi raste të tjera në pjesën e parë. Në pjesën e dytë, kuqezinjtë fituan një penallti që do të kthehej në gol nga Kristjan Asllani. Mesfushori i Interit bën gjithçka mirë nga piak e bardhë duke dërguar topin nga ana e kundërt e hedhjes së portierit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME