Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTShqipëria kalon në avantazh në Islandë, shënon Taulant Seferi

Shqipëria kalon në avantazh në Islandë, shënon Taulant Seferi

Ka startuar ndeshja ne Islandë, teksa Kombëtarja jonë do të kërkojë pikët e para në Ligën e Kombeve.

ISLANDË-SHQIPËRI 0-1

1’ Starton ndeshja

7’ Shqipëria bën presing ne zonën e islandezëve duke ekzekutuar disa goditje nga këndi radhazi

14’ Aksion i rrezikshëm për Islandën, që del mjaft mirë me Sigurdsson, por mbrojtja jonë tregohet e kujdesshme për të larguar topin

17’ Taulant Seferi shfaqet i rrezikshëm me një goditje me të majtën brenda zonës, por që në fund devijohet nga mbrojtësit vendas

19’ Etrit Berisha shpëton portën nga një gol i sigurt pas një goditje të Sigurdsson brenda zonës.

30’ GOOOL Pas një aksioni shumë të mirë të Abrashit nga krahu i djathtë, Taulant Seferi është në kohën dhe në vendin e duhur për ta dërguar topin në rrjetë.

FORMACIONET

ISLANDA: Runarson, Sampsted, Gretarson, H. Magnuson, Olafson, Helgason, Bjarnason, Johaneson, Sigurdson, Gudjonsen, Torsteinson.
Trajner: A Vidarson

SHQIPËRIA: Berisha, Balliu, Ismajli, Kumbulla, Gjimshiti, Hysaj, Gjasula, Abrashi, Çekiçi, Seferi, Çikalleshi.
Trajner: E. Reja

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME