Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTShqipëria tjetër medalje ari/ Rama: Fantastik Abakarov, ngriti flamurin kuqezi në Beograd

Shqipëria tjetër medalje ari/ Rama: Fantastik Abakarov, ngriti flamurin kuqezi në Beograd

Mundësi Zelinkhan Abakarov me nënshtetësi shqiptare i ka dhënë Shqipërisë një tjetër medalje ari, pasi është shpallur kampion bote në mundje në Beograd.

Abakarov mposhti amerikanin Gilman Thomas me rezultatin 7-2 në finale dhe nën tingujt e himnit kombëtar ngriti flamurin kuqezi në Beograd.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME