Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTSpanja mund Italinë, shkon në finalen e Ligës së Kombeve  (vidio)

Spanja mund Italinë, shkon në finalen e Ligës së Kombeve  (vidio)

Spanja është finalisti i dytë i Nations League pas Kroacisë. Skuadra spanjolle mundi Italinë me rezultatin 2-1 mbrëmjen e sotme.

Pino zhbllokoi ndeshjen shumë shpejt pas një gafe të Bonuccit, por Italia barazoi me Immobile. Skuadra e Mancinit arriti të shënojë me anë të Frattesit, por goli i tij ishte i parregullt.

Në fundin e pjesës së dytë pas shumë përpjekjesh, Spanja kalonte sërish në avantazh. Joselui arriti të shtyjë topin në rrjetë pas një goditjeje dhe i dha fitoren Spanjës. Finalja e Nations League do të luhet më date 18 qershor.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME