Friday, September 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËTaylor Swift kryeson listën e Billboard

Taylor Swift kryeson listën e Billboard

Kënga “Anti-Hero” e Taylor Swift ka kryesuar zyrtarisht listën e 100 të Billboard-it për tetë javë, duke e bërë atë hitin e saj më të gjatë nr. 1 deri më sot.

Swift reagoi ndaj arritjes përmes Instagram Story  dhe ripostoi një postim në Twitter nga Billboard që shpalli suksesin e këngës.

“ E pabesueshme”, shkroi artistja.” Ju dua djema.”  Ajo përfundoi me një shënim duke lavdëruar albumin e fundit të SZA-së SOS. “Absolutisht e adhuroj muzikën e saj. Shumë dashuri dhe respekt për të!” shtoi Swift. SZA u përgjigj në Story-n e saj në Instagram. “Urime Tay Tay! Dhe faleminderit. Albumi dhe tekstet e tua janë fenomenale.. si gjithmonë .”

Arritja e Swift vjen vetëm disa ditë pasi  bëri histori në American Music Awards duke u bërë artistja e parë që fitoi 40 fitore në shfaqje. Këngëtarja mori gjashtë çmime nga gjashtë nominime, duke përfshirë: artisten e preferuar të popit,albumin e preferuar pop dhe artisten e preferuar femër.

“Ju e dini, në vitet e fundit, unë kam lëshuar më shumë muzikë. Me të vërtetë ndihem sikur kjo është për shkak të faktit që ju, fansat, dëshironi të dëgjoni muzikën që unë bëj”, tha ajo gjatë pranimit të çmimit për artistin e vitit. Ju më inkurajuat. Kuptova se sa më shumë muzikë që bëja, aq më e lumtur isha. Kështuqë thjesht vazhdova të krijoja, vazhdova të bëja gjëra”, u shpreh Taylor “Dhe sa më shumë që ndodhi, ju më thonit; ‘Vazhdo , jepi’, dhe kjo gjë më bënte kaq të lumtur. Prandaj ju falenderoj për lumturinë time. Ju dua më shumë sesa mund të them.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: