Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTenxhereja me qumësht mbi zjarr alarmon banorët dhe zjarrfiksat

Tenxhereja me qumësht mbi zjarr alarmon banorët dhe zjarrfiksat

Fier – Një tenxhere e lënë mbi sobën e  ndezur dhe e zonja e shtëpisë ka zbritur që të bëj pazar e më pas është harruar në biseda me të njohura ka alarmuar zjarrëfiksat pasi komshinjtë kur kanë parë tymin që dilte nga dritatja kanë njoftuar zjarrëfiksat.
Lajmi u konfirmua si nga zjarrëfiksat ashtu dhe nga burime zyrtare të drejtorisë vendore të policisë por që fatmirësish nuk ka pasur dëme, qumështi kishte zënë në fundin e tenxheresë e kishte nxjerr tym.
Zjarr ra në banesë pranë shtëpisë së të moshuarëve në Fier.


Forcat zjarrfikëse janë njoftuar nga një telefonatë se në katin e dytë të një pallati ka rënë zjarr dhe se kanë parë të dalë tym nga dritaret. Burime pranç vendit të ngjarjes deklarojnç se nuk ka të lënduar ndërsa kanë mbërritur dy mjete zjarrfikse për të vendosur npn kontroll situatën, (tenxherenë që kishte zënë zhixhi e po nxirrte tym)

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME