Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTTifozët grekë shpërthejnë në kore: “Kosova është Serbi”

Tifozët grekë shpërthejnë në kore: “Kosova është Serbi”

Një ngjarje e papritur mori vëmendje në Greqi. Këtë të mërkurë po luhet ndeshja e kampionatit mes Olympiakos të Pireut dhe Aris të Selanikut. Ajo që ka rënë në sy ka qenë një banderolë e madhe e tifozëve të Olympiakos në mbështetje të serbëve të vrarë në Kosovë.

Nuk kanë munguar edhe koret nga tribunat: “Kosova është Serbi”. Tifozët e Olympiakos janë ndër më të dhunshmit në Greqi. Edhe në të kaluarën ata kanë shprehur të tilla mesazhe politike. Greqia ende nuk e njeh Kosovën. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME