Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTUnited e gjeti zëvendësuesin e Ronaldos

United e gjeti zëvendësuesin e Ronaldos

Manchester United ka vazhduar nga punë për të gjetur një zëvendësues të Cristiano Ronaldos, i cili është lidhur vazhdimisht me një largim nga “Old Trafford”, pasi kërkon të luajë në Champions League.

Në këtë mënyrë drejtuesit e djajve kanë piketuar talentin e Red Bull Salzburg. Bëhet fjalë për Benjamin Sesko.

Për sulmuesin e skuadrës austriake, United duhet të mposhte konkurencën e Neëcastle, Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Sesko , i cili vlerësohet mbi 50 milionë euro , është një alternativë ndaj emrave të tjerë që kanë tingëlluar, si Anthony , të cilin Ten Hag e kishte te Ajax dhe Sasa Kalajdzic , nga Shtutgarti.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME