Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVibratorë, konjak 5 mijë euro, verëra të shtrenja, ja çfarë gjeti BKH-ja...

Vibratorë, konjak 5 mijë euro, verëra të shtrenja, ja çfarë gjeti BKH-ja në vilën e Arben Ahmetaj

Përfaqësuesit e SPAK dhe BKH-së zbarkuan dje për kontroll në tre nga vilat e Arben Ahmetajt në komplekset Rolling Hills në Tiranë, Valamar në Gjirin e Lalzit dhe Green Coast në Palasë.

Ahmetaj i ka fshehur vilat në emrin e bashkëshortes Albina Mançka dhe bashkëjetueses Arjola Hoxha, duke mos i deklaruar në ILDKPKI.

Sipas burimeve, tek vila në F 22 në Valamar, hetuesit e BKH-së, gjatë kontrollit, kanë gjetur edhe lodra seksi, konretisht tre vibradorë, për stimulim të kënaqësive seksuale. Madje njëri prej vibratorëve ishte në karikim.

Nuk dihet nëse është mbajtur procesverbal, por gjetja e vibratorëve nuk është ndonjë befasi, pasi Arben Ahmetaj, nuk njihet vetëm si emblemë korrupsioni, por ka rrahur gjithnjë gjoksin nëpër tavolina dhe rrethe të ngushta si ‘hamshor’, si eksperimentues në seks dhe i papërmbajtur. 

Përpos vibratorëve dhe 30 mijë eurove, hetuesit kanë gjetur në vilën e Arben Ahmetajt edhe sende me vlerë, si dhe disa shishe të veçanta me konjak, një nga të cilat kushton deri në 5 mijë euro.

Hetuesit kanë gjetur edhe verëra të shtrenja, tregues i pasionit të Tigrit për verën.

Pikërisht në vilën që Ahmetajt i ka dhënë Klodian Zoto, hetuesit kanë gjetur edhe 30 mijë euro. 

Ligji nuk e lejon zyrtarin dhe njerëzit e lidhur me të, që të mbajnë më shumë se 1.5 milionë lekë cash. 

Por, për Tigrin kjo shkelje është e papërfillshme në kushtet kur ka fshehur 3 vila me vlerë rreth 3 milionë euro. 

Prapaskena mëson se Arben Ahmetaj posedon pasuri me vlerë dhjetëra milionë euro në Zvicër dhe Angli.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME