Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIWilliam zgjidhi privatisht çështjen e hakimit të telefoni

William zgjidhi privatisht çështjen e hakimit të telefoni

Princi William duket se ka zgjidhur në mënyrë diskrete çështjen e tij të hakimit të telefonit kundër Gazetave të Grupit News në vitin 2020.

Mes padisë së vazhdueshme të Princit Harry kundër botuesit britanik – në të cilin ai akuzon The Sun dhe News of the World  për mbledhjen e informacionit personal të paligjshëm dhe hakimin e telefonit – janë shfaqur detaje të reja, duke përfshirë pretendimet për vendbanimin privat të vëllait të tij më të madh.

Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga Reuters, të cilat nuk janë konfirmuar në mënyrë të pavarur nga NBC News, ekipi ligjor i Harry ka deklaruar se është arritur një marrëveshje midis kompanisë në pronësi të Rupert Murdoch dhe Buckingham Palace në emër të Princit të Uellsit.

Sipas gazetës, dokumenti thonte pjesërisht, “Është e rëndësishme të kihet parasysh se në përgjigje të kësaj oferte nga NGN për të parandaluar që pretendimet e tij të shkojnë në gjyq, paditësit i është dashur të bëjë publike edhe detajet e kësaj marrëveshjeje sekrete. Si  fakti që vëllai i tij, Lartësia e Tij Mbretërore, Princi William, ka zgjidhur së fundmi pretendimin e tij kundër NGN në prapaskenë, duke vënë në dukje se NGN ra dakord për një “për një shumë shumë të madhe parash në vitin 2020”.

Dokumenti citonte gjithashtu deklaratën e dëshmitarit të Dukës së Sussex, në të cilën ai tha se zgjidhja ishte bërë për të “shmangur situatën ku një anëtar i familjes mbretërore do të duhej të ulet në kutinë e dëshmitarëve dhe të tregonte detajet specifike të telefonatave që ishin përgjuar.” Detajet e fundit të zbuluara  vijnë mes dy padive të tij të tjera në vazhdim kundër botuesve britanikë të lajmeve, duke përfshirë një çështje shpifjeje The Mail on Sunday  dhe një padi tjetër të ngritur  kundër Gazetave Associated

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME