Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËZgjedhjet e 14 Majit/ Meta të moshuarëve: Qeveria ka zero përkujdesje për...

Zgjedhjet e 14 Majit/ Meta të moshuarëve: Qeveria ka zero përkujdesje për pensionistët dhe zemërgjerësi për oligarkët

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me të moshuarit, foli për pensionet dhe rritjen e kostos së jetesës.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Meta ka shkruar se PL dhe koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ do të mbështesë pensionistët. “Ky pushtet ka zero përkujdesje për pensionistët dhe zemërgjerësi pa fund për oligarkët”, ka shkruar Meta.

“Ky pushtet ka zero përkujdesje për pensionistët dhe zemërgjerësi pa fund për oligarkët. Për dy mandate gjithçka është shtrenjtuar, por pensionet kanë mbetur të vogla.Kosto e jetesës është bërë e papërballueshme. Ne do t’u japim mbështetjen që pensionistët meritojnë dhe me ndryshimin e madh do të dyfishojmë pensionet sa më parë. BashkëFitojmë!”, tha Meta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME