Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri djeg 300 drurë ulliri në Grecalli

Zjarri djeg 300 drurë ulliri në Grecalli

Fier – Mbi 300 rrënjë ulliri janë djegur nga nje zjarr që ka rënë pasditen e sotme në Grecalli të Fierit.

Burime nga vendi i ngjarjes pohojnë se ka qënë ora 15 e 30 kur një zjarr ka rënë fillimishtë në ara me lëpushka misri të korrur. Era që ka fryrë dhe fermeri që po i duigjre i ka dal zjarri jasht kontrollit duke kaluar në një parcelë me ullinjë 25 vjeçar që ka qënë pranë hamullës së misrit.

Në vendngjarje shkuan dy automjete zjarrfiksë që po luftojnë të shuajnë flakët që ndihmoen nga era që po frynë në kto momente.

Burine nga banorë të fshatit thonë se zjarri ka pershkruar e djegur një siperfaqe te konsiderushme toke qe ishin të mbjellë afro 300 drurë ulliri

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME