Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri në Sazan, efektivët shuajnë flakët me degë peme

Zjarri në Sazan, efektivët shuajnë flakët me degë peme

Zjarri është aktivizuar mesditën e sotme dhe prej orësh ka pushtuar të gjithë ishullin.

Zjarri në ishullin e Sazanit ka dalë totalisht jashtë kontrollit. Mësohet se 40 ushtarë të Forcave të Armatosura dhe 30 punonjës të ADZM ndodhen në ishullin e Sazanit për shuarjen e flakëve, por nuk po ja dalin dot. Kjo, pasi mungojnë mjetet e nevojshme për shuarjen e zjarrit. Efektivët po punojnë me mjete rrethanore, kryesisht degë peme.

Zjarri është aktivizuar mesditën e sotme dhe prej orësh ka pushtuar të gjithë ishullin. Ministri Niko Peleshi thotë se bimësia dhe terreni i vështirë janë një pengesë për punonjësit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME