Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËZyrtarishtë LSI do të quhet PL, Partia e Lirisë

Zyrtarishtë LSI do të quhet PL, Partia e Lirisë

Gjykata e Tiranës ka pranuar aktet e konventës së LSI-së.

Gjykata e Tiranës ka regjistruar ndryshimet në strukturat drejtuese, duke njohur si kryetar ish-presidentit Ilir Meta dhe zëvendëskryetar Agim Neshon.

Me ndryshimet statutore dhe pranimin në gjykatë nga sot LSI është zyrtarisht Partisë së Lirisë, ndryshime të cilat i janë përcjell edhe KQZ si subjekt i interesuar.

Ndërkohë në Apelin e kryeqytetit ende nuk ka asnjë datë për kërkesën e PD zyrtare të Alibeaj për procesin e regjistrimit të PD (Rithemelimi) nga gjyqtari Agron Zhukri.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME