Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDET3 shenja fizike tregojnë se mund të vuani nga ankthi

3 shenja fizike tregojnë se mund të vuani nga ankthi

Tri shenjat paralajmëruese të ankthit janë: dridhja, tharja e gojës dhe djersitja. Jo të gjithë që kanë një çrregullim ankthi do të përjetojnë të njëjtat simptoma.

Ndjesi të tjera fizike të shoqëruara me ankth përfshijnë frymëmarrje të rëndë dhe të shpejtë, skuqje, rënie të flokëve dhe një rrahje të shpejtë të zemrës. Kjo listë shtrihet në lodhje ekstreme ose mungesë energjie, marramendje, të fikët dhe dhimbje stomaku.

Simptomat njohëse të ankthit mund të jenë mendime garuese, mbi-mendim i pakontrollueshëm, vështirësi në përqendrim dhe ndjenjë nervozizmi. Gjendja mund të shkaktojë gjithashtu ndjenja frike, paniku ose “dënimi të afërt”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME