Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMI300 biznese janë dëmtuar nga zjarri në Lushnjë

300 biznese janë dëmtuar nga zjarri në Lushnjë

Ngjarja e djeshme me zjarrin që përpiu godinën 12 katshe në Lushnjë ka sjellë pasoja të tmerrshme në bizneset e vendosura në godinë.

300 biznese të qendrës tregtare ne Lushnje janë dëmtuar nga zjarri i një dite më parë. 100 nga 300 bizneset janë shkrumbuar totalisht pasi ndodhen ne katin e tretë e të katërt aty ku ra zjarri, ndërsa bizneset në katet e para janë dëmtuar pjeserisht.

Dëmet llogariten disa milionë euro, ndërsa kati i 3 dhe i 4 ka pësuar djegie totale. Zjarrfikëset edhe sot vazhdojnë të hedhin ujë për të ftohur strukturen e godines 12-katëshe, e cila vazhdon ende të jetë e nxehtë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME