Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEME50 Cent ‘shpëton’ nga incidenti në skenë

50 Cent ‘shpëton’ nga incidenti në skenë

Asnjë kallëzim penal nuk është ngritur kundër 50 Cent(Curtis James Jackson) pasi ai dyshohet se goditi një fans në kokë me mikrofonin e tij gjatë një shfaqjeje në gusht.

“Kjo çështje është caktuar për një seancë dëgjimore të Prokurorit të qytetit,” tha Zyra e Prokurorit të Qytetit të Los Anxhelosit në një deklaratë për ET. “Çështja do të qëndrojë e hapur për 1 vit nga data e incidentit. Ajo mund të rivlerësohet për akuza të mundshme penale, nëse do të ketë ndonjë incident të mëtejshëm midis palëve ose ndonjë raport shtesë ndaj z. Jackson. Nëse nuk ka kontakte të mëtejshme policore me zotin Jackson, kjo çështje do të mbyllet pas 1 viti nga data e incidentit.”

Incidenti ndodhi gjatë paraqitjes së reperit në gusht në Crypto.com Arena në Los Angeles, si pjesë e turneut të tij Final Lap Tour. Në një video të kapur nga fansat, reperi , i lindur Curtis Jackson, shihet në njërën anë të skenës, në dukje i frustruar me mikrofonat e tij teksa hedh njërën poshtë dhe heq dorë nga tjetri ndërsa YG performon në skenë. pas tij. Një moment më vonë, ai  shihet duke ecur në një pjesë tjetër të skenës përpara se të rishfaqet me një mikrofon tjetër. Edhe ai duket se nuk punon dhe një anëtar i ekuipazhit i jep atij një mikrofon të ri. Artisti pastaj kthehet dhe hedh mikrofonin e tijnë një zonë jashtë skenës.

Edhe pse video nuk tregon se ku ra mikrofoni, fotot e marra nga prezantuesja e radios në The Neighborhood Talk, Bryhana Monegain, zbulojnë se ajo pësoi një lëndim në ballë, me sa duket nga goditja me mikrofon.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME