Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIA është kjo makina “më e shëmtuar” që keni parë ndonjëherë?

A është kjo makina “më e shëmtuar” që keni parë ndonjëherë?

Universiteti Politeknik i Moskës ka prezantuar një automjet të ri elektrik i quajtur Amber.

Megjithatë, dizajni i këtij automjeti ka ngjallur kritika të gjëra dhe shumë njerëz thonë se do të fitonte titullin e makinës “më të shëmtuar” në botë.

Amber nuk është thjesht një prototip, dhe pritet të hyjë në prodhim në vitin 2025 në fabrikën Avtotor në Kaliningrad.

Është interesante, duke qenë se kjo fabrikë ka prodhuar makina për markat prestigjioze sikurse BMW, Ford dhe Hyundai.

Por, duke parë se shumë prodhues automjetesh u tërhoqën nga tregu rus, pas situatës në Ukrainë, fabrika ka qenë në kërkim të mundësive të reja

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME