Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAfati i fundit i aplikimeve për Lotarinë Amerikane

Afati i fundit i aplikimeve për Lotarinë Amerikane

Regjistrimet për Programin e Lotarisë Amerikane 2024 do të përfundojnë në datën 8 nëntor 2022. Regjistrimet u hapën në 5 tetor për t’u mbyllur të martën e 8 nëntorit.

Më pas, për të parë nëse janë përzgjedhur, të regjistruarit do të mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar on line Kontrollin e Statusit të Regjistruarve në faqen zyrtare të E-DV-së. Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve do të informojë pjesëmarrësit e përzgjedhur se si të aplikojnë për vizën e Lotarisë për veten e tyre dhe anëtarët e familjes së tyre. Të përzgjedhurit do të mund të mësojnë datën e tyre të intervistës për vizë duke hyrë tek Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME