Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksident në Lushnjë - Fier, makina bie në kanal, shoferi bllokohet në...

Aksident në Lushnjë – Fier, makina bie në kanal, shoferi bllokohet në makinë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Lushnjë.

Mësohet se një makinë ka rënë në kanal. Paraprakisht dyshohet se ka të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur ne fshatin Zhymë ne Krutje. Nje person me mjetin tip Benz me targa AA 355 FR ka dale nga rruga dhe ka përfunduar në kanalin anës rrugës ndërsa shoferi ndodhet brenda ne mjet. Mësohet se drejtuesi i mjetit është Elnis Allkanjari


Zjarrfikesit dhe policia kamë mbrritur ne vendngjarje për ti dhënë ndihmën e parë për ta nxjerr nga gabina e mjetit ndërsa uniformat blu pçr të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Rrethanat e aksidentit janë ende të paqarta.

Lushnjë/Informacion paraprak

Rreth orës 20:20, në fshatin Zhymë, shtetasi E. A., duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga, është dëmtuar shtetasi E.A., i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME