Wednesday, October 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti në Savër, arrestohen dy drejtuesit e mjeteve

Aksidenti në Savër, arrestohen dy drejtuesit e mjeteve

Lushnje – Drejtoria e policë vendore në Fier pohonë nëpërmjet një njoftimi për media se ka arrestuar dy drejtuesit e mjeteve të lërfshirë në aksodent pasditen e së djelës në autostradën Fier – Lushnje në ve din e qujatur kryqëzimini Savrës.

Në vijim të veprimeve procedurale të kryera për aksidentin e ndodhur ditën e djeshme, në aksin rrugor “Lushnjë-Fier”, me pasojë vdekjen e një pacienti që po transportohej me autoambulancë, specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier arrestuan 2 drejtuesit e automjeteve (kamion dhe autoambulancë) të përfshirë në këtë aksident, shtetasit Leonard Gj.ini 31 vjeç dhe Flori Ramo 54 vjeç, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: